Patríte aj vy medzi 75% ľudí postihnutých hemoroidmi?

Podľa štatistík a lekárskych výskumov trpí približne 75% ľudí hemoroidmi, a to od 25 roku života. Ak aj vy patríte medzi týchto 75% ľudí, alebo máte podozrenie, že máte tento problém, je potrebné to riešiť hneď z úvodu. Liečba hemoroidov Bratislava sa odlišuje podľa toho, v akom štádiu sa ochorenie nachádza.

léky

Ako sa hemoroidy rozlišujú?

Ako sme už spomínali v úvode, ide o ochorenie, ktoré je rozšírené medzi ľuďmi od 25 rokov. Toto ochorenie sa rozlišuje na vonkajšie hemoroidy a vnútorné hemoroidy, pričom liečba hemoroidov bratislava sa líši aj od toho faktoru. Vonkajšie hemoroidy sú menej časté a nie sú bolestivé, nájdete ich v okolí análu. Opakom sú vnútorné hemoroidy, ktoré sa nachádzajú vo vnútri análneho otvoru, môžu podľa veľkosti vystupovať aj von z análneho otvoru. Nie je však zaručená ich bolestivosť, tá sa spravidla prejavuje až vo vyšších štádiách. Poznáme štyri štádia hemoroidov, kde úplne prvé štádium spočíva najmä v slabom krvácaní, ktoré sa zachytáva na toaletnom papieri. Druhé štádium je charakteristické pálením, či svrbením konečníka a krvácanie je už silnejšie ako pri prvom štádiu. Tretie štádium sa odlišuje od predchádzajúceho štádia tým, že hemoroidy vychádzajú von z konečníka, avšak takýto hemoroid si dokáže sami zasunúť naspäť do oblasti konečníka. Posledné štádium sprevádza silné krvácanie, hemoroidy von z análneho otvoru, silné svrbenie, zápaly a okrem toho aj intenzívna bolesť. Liečba hemoroidov bratislava sa prispôsobuje tomu, aké štádium vás postihlo.

stetoskop

Kto lieči hemoroidy?

V prípade, že trpíte týmto ochorením, alebo máte podozrenie, že máte problém s týmto ochorením, je nevyhnutné navštíviť odborníka v tejto oblasti, ktorým je proktológ. Proktológ sa venuje ochoreniam konečníka, pod ktoré spadá aj liečba hemoroidov bratislava. Ide o intímne vyšetrenie, často pre vyšetrovanú osobu aj nepríjemné, preto je veľmi dôležité nájsť si citlivého a ľudského lekára, ktorý vám takéto nepríjemné vyšetrenie spríjemní svojim prístupom. Ak máte záujem o kvalitného odborníka, s ktorým liečba hemoroidov bratislava bude príjemnejšia a ľudskejšia, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.proctocare.sk/. Nezabúdajte, že takéto ochorenia nie je dobré zanedbávať a určite je lepšie navštíviť lekára skôr a začať tento problém riešiť skôr.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Podnikanie