Nový smartphon na trhu

Ak si myslíte že máme na trhu málo smartphonou, ste na omyle. Vybrať si môžete z desiatok značiek ktoré na trhu máme. Avšak na trhu prichádza ešte jeden smartphon, ktorý si dnes predstavíme. Pôjde o smartphon ktorý sa volá Noa. Možno netradičný názov pre mobilný telefón ale možno sa aj Noa dostane medzi top najpredávanejšie smartphoni a Noa už nebude len názov ale už značka. Poďme si ale povedať jeho základne parametre. Noa H10le bude fungovať na operačnom systéme Android 7.1.1 Nougat. Má dvojjadrový 2,6 GHz procesor, chipset, MediaTek Helio X27 a grafiky procesor Mali-T880 MP4 a všetky dostupné frekvencie na pripojenie hovoru a internetu.

grafiký model

Rozmery tohto smartphonu sú 154 x 75 x 7,6 mm a hmotnosť 156 gramov, 5,5 AMOLED displej s rozlíšením 1080 x 1920 b. Smartphon ale poteší s fotoaparátmi. Obi dva majú totiž 13 mpx. Ale majú jeden rozdiel. Zadný fotoaparát dokáže nahrávať video v 4K rozlíšením v 30-tých FPS a predný vo FullHD rozlíšením v 25 FPS. Tento smartphon má 64 gigovú pamäť, ale reálne dostupná je len 51,8 Gb a 4Gb rám s pamäť si môžete rozšíriť pomocou pamäťovej karty SD. O prenos dát sa postará technológia Bluethood, na internet sa pripojíte cez Wifi. Kapacita batérie je 3800 mha a smartphon nabijete pomoc konektoru tipu USB-C.

skok do telefonu

Ø Ďalej podporujeGps, rádio s funkciou RDS, RT, čítačka odtlačkov, informačná dióda, ktorá blikne na prichádzajúce notifikácie, a neposlednom rade stereo reproduktory.
Ø NepodporujeNFC, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie, infraport, a zvýšenú odolnosť voči vode.

v Záver : O tomto smartphone môžem povedať len toľko že ma zaujal fotoaparát, ktorý ma na obi dvoch 13 megapixelov, a to som zatiaľ u žiadneho výrobcu nevidel. Je ale veľkou škodou že utrpela batéria, či nepodpora niektorých funkcii, ktoré sú moderne. No možno budúcnosti vide lepši smartphon od tejto značky a budeme prekvapený.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Technika