Nikdy nie je neskoro venovať sa svojim záľubám

Život je krátky a preto by sme okrem práce a povinností mali robiť aj to, čo nás baví a napĺňa. Mnohokrát sa stáva, že ľudia pokým nemajú deti, majú rôzne záľuby, ale potom ako sa stanú rodičmi, nemajú už viac čas na sebarealizáciu. Takéto konanie určite nie je úplne správne, lebo každý by mal mať priestor pre to, čo ho baví, aj keď rodina je samozrejme prioritou. Kríza potom nastáva, keď sú deti dospelé a pomaly vám odchádzajú z domu a vo vašom dome, ale aj živote nastane prázdno. Práve vtedy je dôležité nabrať nový dych a začať sa opäť venovať svojim hobby. Je jasné, že aktivity, ktoré vás bavili, pred dvadsiatimi- tridsiatimi rokmi, nebudú už pre vás zrejme toľko atraktívne, avšak stále si môžete vybrať z mnohých záľub, ktoré sú vhodné aj pre staršie ročníky.

zahradničení.jpg

Záhradkárčenie
Záhradkárčenie je veľmi relaxačné, aj keď niekedy sa pri tom dosť narobíte. Môžete si zasadiť čo len chcete, niekoho baví viac pestovať plodiny, iného skôr kvety a okrasné kríky, na výber je toho veľa. Dôležité je mať radosť z toho, ako vám vaša úroda rastie. Ak nemáte dom s pozemkom, nasadiť si kvety môžete aj na balkóne, čiže spôsob sa vždy nájde.
Choďte do prírody
Príroda nám toho ponúka veľa. Robiť môžete krátke, či dlhé prechádzky po lese, ale ak ste zdatnejší, môžete sa vybrať aj na túry, napríklad na zrúcaniny hradov, ktorých máme na Slovensku mnoho. Táto aktivita nie je ani finančne náročná, nakoľko zväčša vám na ľahké, nenáročné túry stačí iba dobrá obuv a ruksak a môžete sa vybrať.

turistika.jpg

Tancujte
Niektorí si myslia, že tance je iba pre nadaných ľudí, že nie každý sa naučí tancovať. Opak je však pravdou. S trochou dávky trpezlivosti sa dajú zvládnuť po určitom čase základné kroky skoro každého tanca. Na výber je množstvo tanečných kurzov, kde máte na výber veľa tanečných štýlov, čiže záleží od vás, čo sa vám páči a na čo si trúfate. Navyše na takom kurze si určite nájdete aj priateľov, nakoľko tam chodí veľa manželských párov. Navyše pri tanci sa vyplavujú hormóny šťastia, čiže sa budete cítiť lepšie a spokojnejšie.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Hobby