Vyberte si slnečné okuliare, ktoré nielen Vaše oči ochránia, ale Vášmu outfitu dodajú šmrnc!

Slnečné okuliare sú dôležité z viacerých hľadísk. V prvom rade slúžia na ochranu očí pred priamym slnečným žiarením, alebo pred prachom, ostrým svetlom, či silným vetrom. Druhou, nemenej dôležitou funkciou je, že každý outfit vedia spraviť zaujímavejší.

sluneční brýle.jpg

Móda a slnečné okuliare

Existujú hravé, vážne, sexy, retro, obrovské, úzke, kovové, plastové. Rôzne tvary, veľkosti, farby ktorými slnečné okuliare disponujú hovoria o ich nekonečnej variabilite a prispôsobivosti. Dokonca niektoré osobité módne štýly majú aj svoje vlastné tvary okuliarov, ktoré k nim priam ikonicky patria.
Pre rok 2019 sú v kurze veľké okuliare rôznych geometrických tvarov, ktoré sú inšpirované 90-tymi rokmi. Z minulého roka sú však stále v kurze aj dosť nepraktické, malé a úzke okuliare, ktoré Vás až tak pre UV žiarením neochránia, ale za to sú veľmi šik!

Najznámejšie typy okuliarov

  1. Aviator/Pilotky– vyvinuté pre amerických letcov. Ich tvar je prispôsobený prilbe, ktorú nosili piloti.
  2. Wayfarer – majú typický lichobežníkový tvar. Nosili ich všetky známe rockové hviezdy!
  3. Clubmaster– sa vyznačujú plastovým vrchom a kovovým rámom okolo šošoviek. Obľúbené sú najmä medzi hipstermi.
  4. Cat-eye– majú tvar mačacích očí. Veľmi obľúbené dámske slnečné okuliare.

brýle u bazénu.jpg

Deti a slnečné okuliare

Detské oko sa po celý čas vyvíjaa hoci na trh prichádzajú aj detské značky slnečných okuliarov, s ich využívaním treba narábať opatrne. Nevystavovať dieťa, alebo bábätko priamemu slnečnému žiareniu by mal byť základ. Ak ale cítite, že Vaše dieťa slnečné okuliare potrebuje, vyberte si kvalitného výrobcu. Detské okuliare by nemali mať príliš tmavé sklá, a nemali by sa nosiť pri zatiahnutej oblohe, alebo keď je šero.
Pozor na špinavé, alebo poškodené sklá a celkovú čistotu okuliarov. Tmavosť skiel by mala byť v kategórii 2-3. Vyberajte okuliare s CE certifikátom. Farba skiel by mala byť šedá, hnedá, alebo zelená.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Móda