Náš domov, naša vizitka

Voľba a hlavne kúpa nového domu nie je veru ľahká záležitosť. Takisto ani prerábka nášho starého domu. Pri aktivitách tohto typu musíme zvážiť veľa faktorov, pretože ako sa rozhodneme teraz, tak sa budeme v našom domove cítiť i do budúcna. Poďme si teda vysvetliť, na čo by sme mali myslieť a čo by sme nemali vynechať.

architektura

Vyberáme farbu– Pri tomto výbere asi ako prvé zvážime, či chceme mať všetky izby rovnakými, alebo podobnými farbami, či každú izbu inej farby, aby naša domácnosť pôsobila pestrejšie. Výber už nechám na vás. Ak v obchode nenájdeme farbu, akú sme si predstavovali, v tom prípade vyhľadáme obchod, kde je možnosť miešania farieb. Dáme si zmiešať farbu presne podľa našej predstavy. Dajme si však pozor. Farba, ktorú vidíme na vzorke, bude mať na stene tmavší vzhľad. Takisto myslime na to, že počas dňa môže farba pôsobiť sviežo a pekne, no ak sa zotmie alebo zamračí, može pôsobiť ako špinavá stena.

Akú podlahovinu zvoliť?– Túto možnosť zvolíme podľa toho, na akom území sa nachádzame a v akých klimatických podmienkach žijeme. Takí Angličania uprednosťnujú na podlahe koberec, vážia si luxus a úctu a koberec tieto vlastnosti zdôrazňuje. Bežní Európania však dávajú prednosť drevenej podlahe, pretože to pôdobí modernejšie, drevina vonia a považujú ju za hygienickejšiu ako koberec. Ak sa nachádzame na území s prevažne horúcim počasím po celý rok, vtedy by som dával prednosť chladnejšiemu povrchu. Avšak myslím, že tento článok budú čítať hlavne Európania, ktorí by mali zvažovať medzi drevennou podlahou alebo kobercami.

dům

Výber textílií– V tomto prípade záleží od toho, pre aký štýl bývania sa rozhodne. Takisto od toho, akej farby sme zvolili steny. Najlepšia možnosť by bola vyhľadať a zvoliť si jeden štýl a podľa neho sa riadiť. V takom prípade nič nepokazíme a miestnosti budú pôsobiť elegantne.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Domov