Najčastejšie sa kupujú a predávajú spoločnosti s ručením obmedzeným

Vieme, že v súčasnosti veľa podnikateľov firmy radšej kupuje, než by ich zakladali a podstupovali pritom dlhý proces a vybavovanie s úradmi. Pre tých, ktorí sa chcú či potrebujú čo najskôr venovať obchodovaniu, to jest podnikaniu a nie zakladaniu firmy, je určite lepšou možnosť kúpa už nejakej založenej, existujúcej, ktorá je v ponuke na predaj.

  • Najčastejšou a najobľúbenejšou podnikateľskou formou sú spoločnosti s ručením obmedzeným.

Podnikateľký plán

A to aj s dôvodu, že práve tieto sa dajú kúpiť pomerne rýchlym a jednoduchým spôsobom. A vlastne tým, že prebehne prevod sro na kupujúceho, na ktorého sa tak prepíše obchodný podiel spoločnosti a stáva sa jej konateľom či proste vlastníkom, ktorý môže začať rozhodovať o obchodných aktivitách takejto firmy. Najväčšou prednosťou takejto kúpy je rýchlosť, akou sa dá získať obchodná spoločnosť a začať právoplatne podnikať v jej mene.

  • Spíše sa kúpno- predajná zmluva a zmena spoločníka/konateľa, prípadne aj ďalšie zmeny uskutočnené pri kúpe a prevode sa zaevidujú do Obchodného registra SR.
  • Na takéto zaevidovanie sa podá návrh a zápis prebehne do niekoľkých dní, resp. za veľmi krátku dobu, takmer okamžite.

Podnikateľ s mobilom

Pri kúpe s.r.o. je potom zaujímavé rozhodovať sa medzi tými s históriou alebo medzi novozaloženými ready made spoločnosťami. Každá z týchto možností má nejaké svoje pre aj proti.

Pokiaľ vám záleží na tom, aby ste spravili dôveryhodný dojem na svojich obchodných partnerov, potom je výhodou práve eseročka s históriou. V obchodnom registri sa dá zistiť, kedy bola firma založená a dobré meno u obchodných partnerov robia práve tie, ktoré za sebou majú už niekoľko ročné reálne fungovanie na trhu. S bohatou históriou firmy ale prichádza aj vyššie riziko nevyplnených pohľadávok a záväzkov, je preto potrebné, aby boli tieto pred kúpou, resp. predajom odstránené a je vhodné si takúto firmu riadne overiť.

Novozaložené ready made s.r.o. sa založili preto, aby sa následne predávali a reálnu podnikateľskú činnosť ešte nevykonávali. Tým pádom je u nich riziko nejakých nevybavených pohľadávok minimálne. Nemajú však skúsenosti na trhu.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Nezařazené