Móda, alebo ako sa vymódiť za málo peňazí

Móda a trendy idú ruka v ruke s úspechom, popularitou. Nejedno dievča či chlapec vidí na veľkých podujatiach prostredníctvom médií svojho obľúbeného speváka alebo herca, ktorý má na sebe oblečené to, v čom sa cíti prirodzene. Zvlášť mladí ľudia veľmi citlivo vnímajú všetky detaily a tak sa nemožno čudovať, že počas toho, ako sa stotožňujú so svojimi mediálnymi vzormi, chcú sa mu podobať aj oblečením. Problém nastáva vtedy, ak daný mladý človek neoplýva dostatočnými finančnými prostriedkami. Cíti sa byť medzi kamarátmi odstrčený. Ani deti, či mladí ľudia sa takto cítiť nemusia. Je mnoho možností, ako byť in a pritom ušetriť čo najviac peňazí.

přehlídka

Prvou z možností je pozrieť sa na svoje „staré“ veci zo skrine. Môžu veľmi dobre poslúžiť na vytvorenie nového kúska oblečenia. Netreba sa toho báť, navyše dnes je internet plný užitočných návodov alebo dokonca videí, ktoré sa venujú výrobe módnych kúskov z tých tričiek, blúzok alebo riflí, ktoré boli označené ako „out“. (takzvaná recyklácia materiálu)

Druhá možnosť je navštíviť predajne s obnoseným oblečením, avšak na to je potrebné prekonať pocit hanby a predsudky, ktoré sprevádzajú nakupovanie v týchto obchodoch. Je tu možné nájsť skutočne pekné kúsky, ktoré sa prípadne dajú upraviť do požadovanej „in“ formy. Výhodou je najmä nižšia cena v pomere ku kvalite. Veciam treba dať jednoducho šancu a väčšina obchodov s obnoseným oblečením tieto peniaze používa na dobročinné účely.

trend

Tretia možnosť vyžaduje veľa času a trpezlivosti. Na internete dnes nájdeme množstvo stránok, ktoré v rámci súťaží ponúkajú ako odmenu exkluzívne kúsky nielen oblečenia, ale aj nádherných šperkov. Niekedy stačí urobiť im reklamu a oni Vás vyžrebujú, inokedy treba splniť podmienky a poslať im dôkaz v podobe fotografie. Tento druhý spôsob sa často vyskytuje na sociálnych sieťach alebo sa k ľudom dostáva prostredníctvom hromadne zasielaných dotazníkov.

boty

Nech si zvolíte akýkoľvek z týchto spôsobov, alebo žiadny, je len na Vás. No netreba zabúdať na životnosť „in“ vecí. Jeden mesiac sú doslova hitom, o ďalšie dva po nich ani pes neštekne. Niekedy je lepšie ísť proti prúdu, mať svoj vlastný štýl a cítiť sa hlavne pohodlne. Niektoré módne kúsky sú síce pekné, no chýba im praktickosť a účelovosť. Je to však len na Vás.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Móda