Medzi najkvalitnejšie patria damaškové obliečky, preto sa tešia veľkej obľube

O tom ako nesmierne dôležitý je kvalitný spánok by sme mohli diskutovať aj celý deň. Na to, aby sme mohli fungovať počas dňa s primeranou zásobou energie musíme mať kvalitný spánok. Na náš spánok vplýva veľké množstvo rôznych faktorov. Súčasná hektická doba nám často nedovoľuje spať potrebných 7 až 8 hodín denne. Často si tento spánok musíme skracovať kvôli nespočetne veľkému množstvu povinností, ktoré cez deň riešime. Vieme si však dopomôcť k tomu, aby tento skrátený čas bol tak kvalitný ako sa len dá. Dokáže nám k tomu pomôcť aj kvalitné posteľné prádlo, nezabudnuteľný zážitok z noci vám vykúzlia damaškové obliečky. Kto spal v damaškových obliečkach iné už nechce. Povieme si o nich a o tom ako sa o ne správne starať viac, čítajte ďalej.

damaškové povlečení

Damaškové obliečky sú symbolom kvality a elegancie

Ako dobre vieme na spánok dobre vplýva aj kvalitná posteľ a matrace. Pred spánkom by sme mali miestnosť, v ktorej spíme poriadne vyvetrať. V izbe nesmie byť príliš teplo, práve naopak, lepší spánok dosiahneme v chlade. Čo je však podstatnou zložkou nerušeného spánku, ktorý je nevyhnutný k životu je aj pocit z posteľných obliečok. Ak zvolíte kvalitné damaškové obliečky po celú noc bude vaša pokožka v kontakte s príjemným materiálom. Pri výrobe damaškových obliečok sa používa len tá najkvalitnejšia bavlna. Táto bavlna však nie je len tak hocaká. Jedná sa bavlnu, ktorá prešla maceráciou. Jedná sa o proces máčania bavlnených vlákien, ktoré menia svoje vlastnosti a stávajú sa lesklejšími.

povlečená postel

Damaškové obliečky sú na pohľad lesklé, elegantné, jednofarebné. Je na nich často jemný prírodný vzor, ktorý im dodáva luxus. Netreba však zabúdať, že tento úžasný materiál je stále bavlna a má preto všetky jeho dobré vlastnosti. Pri damaškových obliečkach sa nemusíte báť, že vám v zime bude chladno, keď treba príjemne vás zahrejú a naopak, keď je leto a treba sa schladiť dokážu aj to. Ich výnimočnosť spočíva aj v ich nesmiernej odolnosti. Starostlivosť o ne je veľmi jednoduchá, teplota pri praní by nemala presiahnuť 60 stupňov a zvoľte program vhodný pre jemnú bielizeň. Je možné ich sušiť aj v sušičke prádla. Kvalitné obliečky z rôznych druhov materiálov nájdete na webovej stránke https://www.luxusna-spalna.sk/.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky