Maľovanie na sklo

V dnešnej dobe poznáme veľa techník na maľovanie na rôznych povrchoch a materiáloch. Jednou z týchto techník je kresba na sklo. Niektorých ľudí môže myšlienka maľby na sklo trochu desiť ale nie je čoho báť. Dokonca aj v renesančnom období bolo maľovanie na sklo veľmi populárne. Vtedy namiesto farieb boli použité prírodné materiály – kovy alebo ich oxidy. Teraz si môžeme vybrať z obrovskej škály rôznych farieb. Navyše, technológia sa stala jednoduchšou a cenovo dostupnejšou. Pre prácu v tejto technike, budete potrebovať:

kolorika

· akrylové farby a laky,
· štetce, špáradlá a vatové tyčinky,
· farebné kontúry,
· špeciálne tenšie a palety,
· samozrejme najpodstatnejším produktom je sklo.

vitráž

Príprava skla na maľovanie.
· Ako plátno na maľovanie môžete použiť akýkoľvek sklenený predmet – okná, fľaše, zrkadlá, dosky atď.
· Skôr než začnete maľovať sklo, musí byť starostlivo očistené od nečistôt na povrchu. Povrch musí byť dokonale čistý. Ak na skle boli nálepky alebo štítky, mali by sa ich stopy zlikvidovať, aby nedošlo k poškodeniu budúceho umeleckého diela.

štětce

· Keď je objekt kreslenia úplne pripravený, môžete začať proces Vášho kreatívneho kreslenia. Existujú rozličné spôsoby prenosu obrazu na sklo: stačí len nakresliť značku na pohári, len nato musíte mať talent umelca. Položte dokončený výkres pod povrch skla, „prilepte“ ho vodou a nakreslite obrys so značkou. Najvýhodnejšie je vykresliť hranice budúceho výkresu „Contour“. Použite nato špeciálnu farbu, ktorá sa predáva v tubách s dlhým a tenkým hrotom. Po aplikácii obrysu nechajte sklo vysušiť 1-2 hodiny. Ak chcete dosiahnuť iný výsledok, ktorý je realistickejší, môžete použiť na nakreslenie obrysov normálne pero.
· Teraz, keď je obrys budúceho obrazu úplne pripravený, stačí len natrieť svoju prácu akrylovými farbami a nechať vysušiť.
· Po vysušení máte krásny hotový výrobok.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Hobby