Madlá na dvere pre pohodlné otváranie

Madlá na dvere nájdu svoje využitie na vstupných dverách rodinných domov, kancelárií, obytných budov, ale aj reštauráciách. Musia spĺňať praktickú funkciu, teda pohodlné uchopenie pri otváraní dverí. Dôležitá je však aj estetická funkcia. Moderný vzhľad madla pôsobí na dverách ako zaujímavý doplnok. Madlá na dvere sa dajú namontovať na dvere z dreva, kovu, plastu i skla. Sú vyrábané v rôznej kvalite. Najvyššou prémiovou kvalitou sa môžu pochváliť madlá z nehrdzavejúcej ocele – nerezu, alebo originálne madlá z masívnej mosadze. Nerezový materiál má vynikajúce vlastnosti, je bezúdržbový a má veľmi dlhú životnosť.

madlo

Tvary madiel

Základný tvar madla môže byť rovný, alebo zahnutý. Obidva druhy sa hodia na väčšinu typov dverí. Rovné madlo môže mať hranatý tvar – hodí sa do moderných priestorov s ostrými líniami, alebo oblý tvar. Madlá môžeme rozdeliť do kategórie objektovej a designovej. Objektové madlá sú vhodné na vchodové dvere s vyššou frekvenciou osôb (administratívne inštitúcie, banky). Designové madlá môžu mať nepravidelný moderný, alebo rustikálny vzhľad. Nepravidelný tvar dodáva dverám jedinečný charakter najmä v moderných interiéroch. Rustikálny vzhľad madla vynikne v historických sieňach, múzeách, hradoch. Niektorí výrobcovia ich vyrábajú v naozaj nevšedných tvaroch, napríklad v tvare bociana, delfína, či jaguára.

Ako zladiť ostatné doplnky

Madlo si môžete vybrať jednostranné, teda 1 ks, alebo ako pár, teda ľavé a pravé. K madlu je možné zladiť aj rozety a jednostranné kľučky v rôznych tvaroch. Doplnky voľte vo farebnom prevedení a povrchovej úprave totožnej ku madlu. Možnosti farieb sú rôzne: chrómové matné, alebo lesklé, mosadzné, bronzové, niklové.

madla na dveřích

Dĺžka madla

Výber vhodnej dĺžky madla je dôležitý, aby dvere vyzerali podľa Vašich predstáv. Na exteriérové, vchodové dvere sa používajú rovné madlá dlhé od 1 do 2 metrov. Na dvere interiérové, posuvné, alebo sklenené sú vhodné kratšie madlá.

Pre lepšiu predstavu aké madlo bude to pravé pre Vaše dvere, kliknite na stránku www.metalia.sk. Firma ponúka široký sortiment madiel vo vysokej kvalite, s 10 ročnou zárukou. Zadarmo môžete využiť odbornú konzultáciu. Spoločnosť Metalia je slovenský výrobca bezpečnostných vložiek na dvere. Okrem toho má v ponuke celý rad bezpečnostných produktov, vďaka ktorým spoľahlivejšie ochránite svoj dom.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky