Kolové nápoje

Naozaj som sa poriadne zapotila, kým som prišla na to, aký názov by mal niesť tento článok. Už som mala v mysli názov ako Kofola, Pepsi cola a podobné nápoje, ale to by vždy muselo byť o tej konkrétnej značke a ja som chcela písať o všetkých. O všetkých týchto humusoch, ktoré si nalievame do tela a devastujeme ho pomaly a potichučky.

cola

Pôvodná kola

Kola bola vynájdená v minulom storočí a mala byť určená pacientom ako liek. Samozrejme prvotná kola nemala veľa spoločné s tou dnešnou. A to hlavne pre jej vysoký obsah cukru, ktorý dnes obsahuje. Vtedy bola bez cukru a zaručene by vám vôbec nechutila. V lekárňach by sme pôvodnú kolu mali ešte stále nájsť. Tak si ju môžete vyskúšať, či to nie je niečo pre vás.
Každá firma na výrobu Koly má svoju vlastnú receptúru a väčšinou majú na obaloch napísané, že sa jedná o limonády s kolovou príchuťou. Takže vo svojej podstate sa to nedá nazvať ani pravou kolou. Tá sa predáva v lekárni.

nápoj

Život s kolou

Dnes si bez nej nevieme predstaviť svoj život. Na každej oslave sa nalieva, v reštaurácii ani nepomyslíte na to, že by ste si dali niečo iné ako kolu. Poznám ľudí, ktorí ju pijú od rána do večera a nevedia sa jej vzdať. Moja spolužiačka zo strednej školy ju pila dennodenne. Keby ste sa jej opýtali na jej obľúbený nápoj, zaručene by to bola kola. Mala svoje obľúbené značky tohto nápoja a do školy vždy kráčala s dvojlitrovou fľaškou v ruke. Spolužiačky jej chceli na konci štúdia kúpiť na rozlúčku celý kartón koly, aby mala aj do zásoby. A mimochodom celú tú dvojlitrovú fľašu v škole aj vypila. A doma ju čakala ďalšia. Samozrejme občas nastali časy, keď jej došlo štipendium tak nosila malú fľašku vody. Vtedy sme si z nej robili srandu, že či je chorá.

drink

Pritom by sme kolu nemali toľko veľa piť. Odvápňuje kosti, má v sebe príliš veľa cukru, vďaka ktorému raz-dva priberieme a takisto obsahuje dosť veľa kofeínu, ktorý by prebral aj človeka z kómy. Samozrejme, keď si ju dáte raz za mesiac veľké nebezpečenstvo vám nehrozí. Jedine, že by vám zachutila a vy by ste ju chceli piť namiesto vody.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky