Fidget spinner, hračka pre malých aj veľkých

Vo svete sa teší čo raz väčšej popularite medzi mladou, ale aj staršou generáciou ľudí. Vo svete prekonáva štatistiky v počte objednávok cez internetové obchody. Štýlová a jednoduchá hračka pôvodom pre ľudí, ktorí majú problémy s hyperaktivitou alebo trpia autizmom sa stala hitom roka 2017. Samotná hračka uzrela svetlo sveta v 90. rokoch 20. storočia, ale na výslnie sa dostala až tento rok.

spinner

Zároveň je to skvelý darček pre vaše dieťa, ktoré si s ním užije zábavu a zbaví sa stresu. V neposlednom rade sa vám za to poďakuje aj vaša peňaženka pretože fidget spinner sa dá kúpiť rádovo za pár eur. Hračka je jednoduchá na výrobu a v dnešnom svete plastov a umelých hmôt, keď je ho prebytok, tak výrobcu finančné náklady na jeho výrobu nepredstavujú problém.

Konštrukcia
Samotný fidget spinner tvorí plastový obal s dvoma alebo troma ramenami v podobe hviezdy rôznych veľkostí, tvarov a farieb, do ktorého je vložené kovové ložisko. Existujú aj rôzne druhy v podobe celokovových obalov alebo svietiace, ktoré pri hraní sa v tme vytvárajú zaujímavé svetelné efekty.

Princíp fungovania
Hráč si jednoducho chytí fidget spinner medzi prsty (ukazovák a palec) v jeho strede a druhou rukou hračku roztočí ľubovoľným smerom, čím dodá hračke silu a roztočí ju. Vplyvom zotrvačnosti sa ložisko, ktoré je uložené do samotného obalu hračky, točí po relatívne dlhú dobu a vytvára tak zaujímavý vizuálny efekt. Dĺžka samotného točenia je u každej hračky rôzna a závisí od kvality samotného fidget spinnera alebo od sily akou hráč hračku roztočí.

hračka

História hračky
Za vynálezkyňu fidget spinnera sa považuje chemická inžinierka Catherine Hettingerová, ktorej pôvodný nápad bol úplne iný ako sama neskôr uznala. Samotný patent na hračku podala firma Hettinger v roku 1993. Hračka je určená pre zábavu a patrí medzi tzv. antistresové hračky.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky