Farba na drevo exteriér má v rámci nanášania určité zákonitosti a tie sa týkajú najmä prípravy povrchu

Farba na drevo exteriér by teda mala byť natieraná so značnou dávkou precíznosti a do tohto okruhu taktiež spadá výber toho správneho variantu. Výber farby na drevo do exteriéru totižto do značnej miery závisí aj od toho, kde sa bude ošetrený povrch nachádzať. V prípade náteru existujú určité špecifiká a tie väčšinou odrážajú vplyvy poveternostných podmienok. Napr. v prípade dreveného plota alebo iných doplnkov umiestnených na daždi musí farba na drevo exterier jednoznačne tieto vplyvy odraziť a povrchu zaručiť adekvátnu dávku ochrany. V prípade ošetrovania interiérových predmetov je následne dôležité to, aby nebola farba toxická. Napr. v prípade náteru na detské hračky musí byť zabezpečené to, aby ich mohli dávať deti do úst a neuvoľňovali sa z nich žiadne škodlivé látky.

barva na dřevo

Farba na drevo exteriér má svoje špecifiká, no naniesť ju zvládne každý z nás

Ak by sme sa pozreli na proces náteru, tak ten sa samozrejme skladá z niekoľkých etáp. Na začiatok je jednoznačne dôležité to, aby všetky nenatierané predmety a povrchy v okolí prikryli. Ušetríme si tak prácu po natieraní farby na drevo do exteriéru a tu hlavne hovoríme o podlahe, keďže každá farba zvykne aspoň v minimálnej miere kvapkať na zem. Viaceré nároky sú následne kladené na ošetrený povrch a ten by mal byť dokonale suchý a zbavený akýchkoľvek nečistôt. Týmto však myslíme aj na očistenie pôvodného odlupujúceho náteru, ktorý dokáže neskôr poriadne potrápiť.

modrá barva

Ošetrený povrch by teda mal byť čo najhladším a vďaka takémuto stavu nebudú po nanesení farby na drevo do exteriéru na povrchu žiadne hrbolce, ktoré kazia celkový dojem z daného predmetu. Samostatnou kapitolou je hrúbka náteru a pri každom variante farby je následne potrebné zvoliť inú. Tento parameter ide následne ruka v ruke s účinnosťou a do značnej miery ovplyvňuje aj to, kedy najbližšie budeme musieť náter opakovať. Hrubá vrstva môže spôsobiť, že farba začne po krátkom čase odskakovať a práca tak vyjde nazmar. Problémom je však aj príliš tenká vrstva a tá drevu vôbec neposkytuje požadovaný stupeň ochrany. Kliknite na webovú stránku https://carodreva.sk/ a dozviete sa viac.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky