Drevo , plyn , či elektrina ?

Práve nastáva obdobie keď každým dňom bude zimšie a zimšie. Ľudia už vykurujú svoje domí na plno. Preto sa v dnešnom článku pozrieme na to či sa oplatí vykurovať drevom, plynom alebo elektrikou.

tlakoměr

V dnešnej dobe sa dá vykurovať pomerne všetkými spôsobmi. Avšak nie vždy je to jednoduchá finančná záležitosť. Predstavte si že v najväčšej zime sa zdvihnú ceny napríklad za plyn a vám neostáva nič iné, len si zaplatiť za trochu tepla. Samozrejme že nechcem tým povedať že vykurovanie plynom je zle ale cena za plyn je vysoká a v bytoch nie je až také teplo, aké by malo byť.

hořící kmen

· Drevo

Cena dreva nie je až taká privysoká aby ste si ho nemohli dovoliť. Všetko to zezi od toho koľko dreva za celú zimu miniete a koľko vám ešte ostalo zásoby z minulého roka. Ale nie je to len o dreve. Druhá vec je ako často musíte drevo nakladať do kotla či piecky. Ak máte tenké drevo do kotla musíte nakladať každú chvíľu. Ak máte hrubé drevo zo stromov stačí jedno dve polievka a máte pokoj na niekoľko hodín.

· Plyn

Ak máte plyn v dome, stačí len otočiť kohútikom a o teplo máte postarané až do rána. No plyn nevykúri celý dom či byt tak ako keby ste kúpili drevom. Ak aj si nastavíte teplotu, tým pádom budete mať väčší odber plynu a cena bude oveľa vyššia.

elektrické topení

· Elektrické gamaty, či kotol ?

Niekto tvrdí že ak kúpite elektrickou energiu, ušetríte viac peňazí. No nie vždy to tak je. Nesmiete však zabudnúť že aj elektrické spotrebiče, či technika potrebuje elektrinu a tiež niečo spala. Ak k tomu pripojíte elektrický kotol, tak tieto tvrdenia sa Vám rýchlo vyvrátila.

Samozrejme že kotol či gamaty mame aj úsporné. Výrobcovia totiž tvrdia že sú ekologické a úsporné na odber elektrickej energie. No nie vždy sa dá na to spoľahnúť. Preto ak si budete takéto niečo zariaďovať, zistite či skutočne ide o úsporný vyhrievač či kotol.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Domov