Desatoro na rýchlejšie spaľovanie tukov

  1. Schovajte váhu– pri správnom chudnutí sa telo zbavuje všetkého. Pri cvičení podporujeme tvorbu svalovej hmoty a ubúda len z tukových vankúšikov. Predstavte si objem, ktorý zaberie 1 kg masti a 1 kg čistého mäsa a ľahko vydedukujete, že svaly sú ťažšie. Preto sa neorientujte podľa svojej váhy. Spoliehajte sa na to, čo hovorí zrkadlo, Vaše staré oblečenie a ak potrebujete čísla, vezmite do ruky krajčírsky meter. Váha je len sprievodcom, nie nástrojom.

metr

  1. Cvičte so závažiami– cvičenie s primeranými závažiami je niekoľkonásobne účinnejšie ako bez nich. Nemusíte robiť toľko opakovaní rovnakého cviku a pritom spaľujete viac kalórií, nielen počas neho, ale aj po ňom. Najdôležitejšie je, že čím viac svalov máte, tým viac energie telo potrebuje a tým rýchlejšie spaľuje tuk.
  1. Rýchla frekvencia pomáha– striedajte cviky, ktoré sú veľmi intenzívne s oddychovejšími cvičeniami. Robte taký cvik najrýchlejšie ako viete po dobu 10-20 sekúnd, potom sa vráťte k pomalším cvikom. Na začiatok si doprajte kardio.

  1. Redukujte kalórie pomaly– pomaly ďalej zájdeš. Ak váhu strácame prirýchlo, naše telo hladuje, spomaľuje metabolizmus a tuky sa spaľujú ťažko. Aby ste sa tomuto nežiadanému efektu vyhli, robte len malé zmeny v kalorickom príjme, každý týždeň alebo dva.

  1. Nerátajte kalórie– ak nemáte odhad na to, koľko Vaše telo potrebuje prijať potravy, môžete si to podľa tabuliek vyrátať a niekoľkokrát si potraviny navážiť, aby ste získali predstavu. Nerobte to však stále a nemajte jednotvárnu stravu. Ak by ste mali rovnaký príjem každý deň, Váš metabolizmus sa spomalí.

  1. Jedzte viac zdravých tukov– máme tým na mysli zdravé dobré tuky, ktoré podporujú tvorbu svalov, znižujú množstvo tukov a telo sa rýchlejšie po cvičení zotaví. Patria tu omega-3 mastné kyseliny z rýb a orechov a jednoduché nenasýtené tuky z masla, olivového oleja alebo vajíčok.

tloušťka

  1. Spaľujte zlé tuky účinnejšie– na trhu je mnoho pomôcok, ktoré Vám pomôžu naštartovať spaľovanie tukov počas cvičenia i mimo neho. sú určené nielen na redukciu hmotnosti, ale pomáhajú aj pri udržiavaní váhy.

  1. Znížte príjem uhľohydrátov– uhľohydráty sú pre telo dôležité. Mali by však pochádzať zo zeleniny a obilnín, kde sa nachádzajú aj s inými zdraviu prospešnými látkami. Uvariť napríklad cestoviny je rýchle, ale tieto škroby a cukry telo nepotrebuje.

  1. Zvýšte príjem proteínov– a urýchlite tým aj metabolické procesy vo Vašom tele, podporíte rast svalov a v konečnom dôsledku spaľovanie tukov. Telo spáli viac kalórii spracovávaním bielkovín ako pri trávení tukov a uhľohydrátov.

  1. Jedzte viackrát malé porcie– ideálne 6 jedál denne, ktoré sú menšie. Zjesť 2-3 veľké porcie a celý deň nič je pre Vaše telo tichým zabijakom. Keďže nikdy nevie kedy dostane ďalší prídel, všetko, čo hneď nespotrebuje, ukladá do záhybov pod šatami.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky