5 dôvodov, prečo je lepšie využívať bicykel alebo elektrobicykel namiesto auta

V dnešnej dobe je mimoriadne dôležité, aby sa ľudia zamýšľali nad dopadom ich konania na životné prostredie a žili ekologickejšie. „Zelené“ myslenie dokáže zmeniť svet a naše konanie dokáže spomaliť vplyvy globálneho otepľovania na našu planétu. Na to, aby nastala zmena, by sme mali začať so zmenou samých seba. Napríklad používaním bicyklov namiesto áut. Je to mimoriadne praktické a šetrné k životnému prostrediu. Aké ďalšie výhody má využívanie bajkov namiesto iných dopravných prostriedkov?

kolo

Ušetríte na benzíne a poistkách
Ak potrebujete alebo chcete šetriť finančné prostriedky, nie je pre vás nič lepšie ako začať používať bicykle prípadne ich elektrickú verziu – elektrobicykle. Nielen, že šetríte životné prostredie, ušetríte peniaze aj za spotrebovaný benzín a peniaze za zákonné či havarijné poistenie. Jednoducho, jazdiť na bicykli je pre vás prínosné a neoberá vás o peniaze. A to je veľké plus!

Nemusíte riešiť parkovanie
Pracujete v centre mesta a kým ste jazdili autom, zabili ste minimálne pol hodinu tým, že ste hľadali miesto na parkovanie? Tento problém vám odpadá tým, že s bicyklom zaparkujete takmer všade. Aké jednoduché!

Udržujete sa v kondícii
Každý pohyb sa ráta. Akonáhle sa začnete hýbať a upustíte od používania auta, uvidíte značný rozdiel. Už po niekoľkých týždňoch sa začnete cítiť oveľa lepšie a fit. Štúdie hovoria jasnou rečou – ranná jazda na bicykli zlepšuje obranyschopnosť organizmu a je výborným impulzom ako začať úspešný deň. Vyskúšajte a uvidíte!

Budete štíhlejší a krajší
Znie to ako klišé, no bicyklovaním zhodíte aj nejaké to kilo. Správnym dýchaním posilníte organizmus a prekrvíte pokožku, takže sa budete nielen cítiť sviežo, ale aj tak vyzerať. Niet nad lepšie kardio. Načo chodiť do posilňovne, keď prostriedkom na formovanie postavy môže byť aj váš bicykel?

elektrokolo

Pocítite radosť zo života
V zdravom tele zdravý duch. Nepotrvá dlho a vy zažijete silu endorfínov v plnej miere. Ak ste sa cítili nesvoji alebo bojovali so smútkom či melanchóliou, vedzte, že pravidelným pohybom sa vylepší aj vaša psychika. Budete sa cítiť šťastní a plní energie!

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky