Šumivé bomby do kúpeľa

Mnohí ste sa už určite stretli s týmto pojmom. Ide o voňavé a často aj pre našu pokožku prospešné výrobky. Sú v tvare gule a po vložení do vody začnú šumieť, uvoľňovať vôňu a rôzne oleje, možno kúsky bylín a rastlín. Dokážu byť príjemnou súčasťou večernej relaxácie po namáhavom týždni vo vani plnej horúcej vody, peny a v obklopení sviečok s pohárom vína. Dokážu taktiež pobaviť naše ratolesti keď ich prestanú baviť lodičky a kačičky vo vani. Ceny v obchodoch sa pohybujú okolo 1,50€ smerom hore. Ale niet nad bomby vyrobené si podľa vlastných požiadaviek doma.

zmrzlina

Výroba podomácky

Postup je nenáročný a zvládne ho aj úplný amatér. Nezaberie veľa času a ani nestojí veľa peňazí. Na prípravu takýchto šumivých bômb budeme potrebovať:

·250g jedlej sódy
·125g kyseliny citrónovej
·125g kukuričného škrobu
·125g rôznych solí
·vonné oleje, esencie, byliny
·potravinárske farbivo
·malé množstvo vody
·2,5PL kokosového oleja

Do dostatočne veľkej misky si nasypeme sódu, kyselinu citrónovú, kukuričný škrob, rôzne soli (himalájska, morská, soľ do kúpeľa) a esencie, oleje, byliny (pokožke neškodlivé!). Rukou suroviny zmiešame, pridávame vodu, ľ PL pomocou rozprašovača a olej. Pokiaľ chceme, aby boli guľky farebné, môžeme pridať aj potravinárske farbivo podľa vlastnej fantázie. Opäť premiešame. Rukou vytvarujeme guličky o priemere, aký nám najviac vyhovuje. Pomôcť nám môžu aj formičky v tvare gule, do ktorých pripravenú zmes natlačíme. Guličky necháme odstáť minimálne 15 minút. Po uplynutí doby by mali pekne v celku sa dať vybrať z formy. Necháme odstať a vysušiť ešte minimálne dva dni a skladujeme na suchom mieste.

zmrzka

Do guliek nemusíme nutne dávať kokosový olej. Môžme použiť rastlinný, olivový alebo akýkoľvek chceme. Taktiež tvar na guľky môžeme vysypať napríklad kúskami sušenej levandule, chia semienkami, lupienkami nechtíka. Alebo ich pridať do hmoty. Fantázii sa medze nekladú. Oleje môžeme použiť rôzne esenciálne, voňavé ale pozor na ich zloženie, aby vám kontakt s nimi neuškodil. Preto je najlepšie použiť také, ktoré nám a našim deťom neuškodia ani v prípade požitia. Prajeme príjemný zážitok.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky