Obojky pre psov máme možnosť vyberať z viacerých materiálov

Parametre výberu obojkov pre psov sú viaceré, no tými hlavnými je jeho funkčnosť a tiež materiál. V nasledujúcich riadkoch sa bližšie zameriame na materiál, z ktorého sú obojky pre psov vyrábané a následne dodávané na trh pre majiteľov týchto štvornohých stvorení. Jedným zo základných materiálov je nylon. Ak by sme si všímali psičkárov počas ich prechádzky so psom zistili by sme, že drvivá väčšina z nich preferuje práve tento materiál. V obchodoch s chovateľskými potrebami môžeme vyberať nylonové obojky pre psov z nespočetného množstva rôznych farieb a vzorov. Takéto riešenia sú vysoko obľúbené aj z praktického hľadiska. Dajú sa veľmi dobre prať a takéto prostredie im nijako neprekáža. Voľba nylonových obojkov pre psov je vhodná predovšetkým pre menšie a stredne veľké plemená. Obľúbené sú tiež pri psoch s jemnejšou srsťou, keďže nylon produkuje nižší stupeň trenia.

obojek pro psa

Obojky pre psov by mali byť úplne v súlade s vašimi preferenciami

Voľba nylonových obojkov pre psov je pomerne častá, no v praxi nie je ani zďaleka tou jedinou možnosťou. Pokiaľ teda hľadáte niečo iné, tak ďalším riešením je napr. bavlna, ktorá je podstatne príjemnejšia pre vašu dlaň a pri väčších plemenách môžu byť takéto obojky oveľa komfortnejšie. Pranie bavlnených obojkov pre psov je taktiež možné a ich schnutie trvá pomerne krátko.

Ak to s chovom psíka myslíte naozaj vážne a svojmu miláčikovi chcete dopriať len to najlepšie, potom sa celkom určite budete orientovať predovšetkým pohodlím vášho zvieraťa. Tento parameter stojí nad všetkými ostatnými. Ak teda zohľadníme skutočnosť, že obojky pre psov si nekupujeme len na 1 či 2 sezóny, tak potom by sme celkom určite mali voliť vyššiu kvalitu.

psí obojek

Estetické hľadisko je v súčasnosti vnímané oveľa viac ako kedykoľvek predtým a takýto prístup je uplatňovaný aj v prípade obojkov. Medzi takéto varianty možno zaradiť aj šatky, ktoré dokážu pôsobiť v prípade niektorých plemien veľmi vkusne. Jedná sa o klasický obojok a ten je potiahnutý bavlnenou šatkou, ktorú má psík okolo krku. Takéto riešenia sú pre zviera veľmi pohodlné a tie sofistikovanejšie sú dokonca z každej strany ušité z iného vzoru.

Kvalitné obojky nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky