Leto je tu a všetci ho milujeme

Aby sme však bezpečne a bez akejkoľvek ujmy na zdraví leto bezpečne prežili, potrebujeme sa pred prehnane silným slnkom dobre chrániť a tiež nemať na sebe príliš veľa oblečenia, aby sme sa nevyparili od tepla. Oblečenie je však potrebné aj vhodne voliť, vyberať si správne, ľahko priepustné materiály, v ktorých nám nebude teplo a nosiť so sebou neustále čistú studenú vodu a opaľovací krém.

pletené šaty.jpg

  • Nechajte nohy dýchať – Pre leto nie je nič viac vhodnejšie, ako otvorená obuv, v ktorej budú môcť vaše nohy slobodne žiť bez toho, aby ste nemali pocit že o ne od tepla o chvíľu prídete. Šľapky, žabky, sandále a baleríny sú preto výborným spôsobom, ako dopriať aj svojím nohám v lete trochu leta a letnej atmosféry. Najlepšie preto spravíte, ak si cez deň necháte iba šľapky a na večer si obujete aj tenisky, aby ste prípadne neprechladli ak má byť noc chladnejšia.
  • Materiály a správne látky – Viskóza, bavlna a všetky podobné, ľahké a dobre priepustné materiály sú tie vhodné na nosenie v lete, ale nie len v lete, takmer vždy. Vyhýbajte sa nepriepustným a ťažkým látkam, ako napríklad polyester.Verte tomu, že je veľmi dôležité, čo a z čoho je to, čo máte na sebe v lete oblečené. Správne zvoleným materiálom i viete veľmi dopomôcť, naopak nesprávnym si veľmi uškodíte.
  • Klobúky, aby sme nedostali úpal – Pokiaľ viete, že idete na dlhšiu dobu na slniečko, zoberte si so sebou radšej nejaký letný klobúčik alebo inú vami zvolenú pokrývku hlavy. Predídete tak úpalu a nepríjemným bolestiam počas noci a večer.

nahota.jpg

  • Okuliare, aby sme si chránili oči – Doplnky sú skvelým vynálezom v úplne každom počasí a ročnom období. Pre každé obdobie ich nájdeme niekoľko, ktoré sú veľmi vhodné a nie len krásne doladia náš hotový outfit, ale sú aj veľmi funkčné.Napríklad slnečné okuliare, ktoré ochránia vaše oči pred príliš silno pôsobiacim slnkom, vy sa budete cítiť oveľa príjemnejšie a pohodlnejšie.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Móda