Ako byť dobrým hostiteľom

Ak chcete aby sa u vás hostia cítili príjemne mali by ste dodržiavať isté pravidlá. Poďme sa spoločne na pár z nich pozrieť.
Ako prvé by ste mali mať všetko potrebné dopredu nachystané. Najhoršie čo môžete spraviť, je byť neupravený, upotený a s neporiadkom v dome, keď prvá návšteva príde. Vo vás to vyvolá nervozitu a vo vašich hosťoch pocit rozpakov. Preto, ak náhodou nestíhate všetko na čas pripraviť, radšej vašej priateľke či mame zavolajte dopredu, a poproste ich, aby prišli o hodinku neskôr. Určite to pochopia.

popcorn

Nepríjemná atmosféra v domácnosti je ďalším veľkým problémom, s ktorým sa môžete počas návštevy vo vašom dome stretnúť. Možno ste sa práve nepohodli s manželom, alebo s kamarátkou a tak máte pokazenú náladu. Ak tomu je náhodou tak, snažte sa čo najrýchlejšie upokojiť a váš problém vyriešiť. Ak chcete totižto prichystať príjemné pohostenie, vašou zamračenou tvárou tomu určite neprispejete v dobrom.

čaj

Majte prichystané miesto, kam chcete vašich hostí posadiť. Dopredu sa teda rozhodnite, či budete sedieť v jedálni, na letnej terase, alebo v spoločenskej miestnosti aby neskôr nenastala nepríjemná situácia, ktorá sa bude niesť v duchu zmätenosti a vy sami nebudete vedieť, kam vašich hostí usadiť.
Pokiaľ ste pripravili jedáleň, pretože súčasťou návštevy je napríklad večera, svojim hosťom dopredu pripravte papuče, ktorú budú u vás doma nosiť. Pokiaľ by ste na tento detail zabudli, je dosť možné, že vaši hostia sa budú cítiť nepohodlne a môže im byť zima na nohy.

interiér

Ako prvé by ste im mali ponúknuť niečo na pitie, spýtajte sa teda každého osobne, či chce vodu, kávu alebo čaj. Pamätajte, že pokiaľ sú u vás doma prvý krát, bude im nepríjemné pýtať si niečo sami a teda všetko im ponúkajte každému osobne, aby nikomu nič nechýbalo. Mohli ste si už aj niekedy všimnúť, že nikto si nič zo stola nedá, kým ich osobne neponúknete.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Domov