Zmeňte psychológiu vášho bytu


 Z času na čas hádam všetci zatúžime  aspoň po drobnej úprave v našom byte. Vyžaduje si to :

studium


  • Výmena staršieho zariadenia

  • Potreba zmeny dispozície bytu

  • Potreby zmeny psychológie bytu

  • Túžba po úpravách po vzore susedov


Nech už sú pohnútky k zmene v byte akékoľvek, mali by nám priniesť zmenu k lepšiemu. Toto je absolútne prvoradé a zároveň by zmeny mali vyhovovať všetkým členom domácnosti.


Mám priateľku, ktorá každý mesiac potrebuje minimálne usporiadať inak nábytok v izbe . Musí mať jednoducho zmenu v byte. Manžel pracuje na turnusoch ďaleko od domova a vždy keď teda príde po čase domov je v byte ináč usporiadaný nábytok, Nevie, kde čo je a vyslovene ho to rozčuľuje. Príde mu, že je v inom byte. Priateľke tieto zmeny ale prospievajú. Niekedy mám pocit, že tým zaháňa nudu, alebo dlhú chvíľu. Detičky nemajú, manžel je preč a jej záľubou je kupovanie drobných vecí do bytu a zmena usporiadania nábytku. Je to pre ňu istá forma“ psychohygiény“. Je na nej priam vidieť ako pookreje, keď vymyslí nové usporiadanie v byte.


Poradila som jej , nech sa tým začne živiť . Nech robí bytovú dizajnérku pre iných . Uspokojí tak svoju potrebu pretvárať a zariaďovať niečo a zároveň nebude manžela vystavovať šokovým stavom pri každom príchode domov.

Na druhej strane ale sú ľudia, ktorí zmeny vôbec nemajú radi a vyslovene sa im do úpravy bytu nechce ani vtedy, keď je to už viac menej nutné. Tí by sa mali prekonať a čas od času predsa len niečo v byte vylepšiť. Základom vylepšenia by mala byť účelnosť a ľahká údržba nového riešenia. Nemáme čas viac upratovať- práve naopak. Robotické vysávače a iné pomôcky k upratovaniu musia mať priestor na svoj pohyb.

nábytek


  • Byt čistý, priestranný, svetlý a nezaprataný nábytkom by mal byť cieľom akýchkoľvek premien v byte!


 Byt , dom má byť miestom, kde sa cítime dobre, slobodne a kde sa radi vraciame a budeme vracať. Podstatné ale je aj to, či nás v byte niekto s láskou čaká.Toto je tým hlavným .

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Domov