Vyberte si aj vy vhodnú diétu

Dita sa môže zdať ako slovo, ktoré predstavuje pre množstvo ľudí neuveriteľnú pohromu, katastrofu alebo dokonca nedosiahnuteľný cieľ. Je to však v skutočnosti naozaj tak, alebo je to iba spoločnosť a verejnosť, ktoré náš názor na tejto jav tak veľmi sprotivili. Možno je to tým, že diéta je veľký marketingový ťah a spoločnosti ju už veky využívajú na klikanie a vzhliadnutia. V skutočnosti je však pravda takáto: diét vôbec nie je a nemusí byť taká nepríjemná, alebo drastická, ako sa možno veľa ľudí nazdáva. Je to práve naopak veľmi jednoduché a proste, pretože diétovanie jednoducho rešpektuje zákonitosti nášho tela, ktoré nemožno nijako „prechytračiť“, treba sa nimi jednoducho riadiť a požadované výsledky máme takmer na dosah ruky.

balanced-diet-organic-healthy-food-clean-eating-selection-including-certain-protein-prevents-cancer-931193062-799da546cdb9457e91a0e88fa8a31eac

Ak sa aj vy pýtate, ako to teda v skutočnosti, je čo je tou hlavnou a zásadnou vecou, ktorú treba pri diéte dodržiavať a radi by ste videli skutočné a dokázateľné výsledky, nie iba obyčajné reči a povery, čítajte ďalej. Diéta, alebo negatívna zmena hmotnosti znamená jediné – dostať sa do kalorického deficitu. Ak sa vám toto podarí, jednoducho a zaručene bude nasledovať úbytok na vašej hmotnosti. Nie je to nič komplikované, jediné čo potrebujete je vedieť, ako sa do tohto kalorického deficitu dostať. Je potrebné na jeho vypočítanie poznať svoj celkový denný príjem a z neho vypočítať kalorický deficit, ktorý vám zaručí chudnutie.

bbff1d5c-cf26-4965-8ade-507b055e33b4-GettyImages-1129572695

Ak chcete svojej diéte dopomôcť aj vy trochu viac, odporúčame vám vyskúšať bielkovinovú diétu, ktorá dostane vaše telo do stavu zvaného ketóza. Čo to je, ako vzniká a môžete sa do nej dostať aj vy? Určite môžete. Ketóza je vyvolaný stav organizmom, kedy prijímame iba veľmi malé množstvo makroživín sacharidov. Pri tomto stave je naše telo umelo nútené využívať náhradný zdroj zásob, ktorými sú práve tukové zásoby – a teda presne to, čoho sa pri diétovaní snažíme tak zúfalo zbaviť. Prečítajte si o nej viac na našej stránke.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Podnikanie