Veľkosť chladničky

Výpočet objemu:
Na jednu osobu v domácnosti sa odporúča zvoliť objem chladiacej časti 60 litrov a mrazničky 25 litrov. Napríklad pre štvorčlennú rodinu bude vhodná chladničky o objeme 180-240 litrov v chladiacom priestore a 75-100 litrov v mrazničke.
Premerania kuchyne:
Dôkladne premerajte miesto pre chladničku, nezabúdajte tiež na priestor pri dverách a pre zvolené otváranie. Americká chladnička zaberie pri otvorení oveľa viac miesta, než chladničky jednokrídlové.potraviny v ledničce.jpg
Spotreba chladničky
Prevádzka každého spotrebiča samozrejme niečo stojí. Preto je výhodné vybrať vhodnú energetickú triedu (vždy nájdete na štítku spotrebiča). Hoci môže byť počiatočná investícia vyššia, v priebehu mesiacov sa vráti a určite nebudete kúpu ľutovať. V prípade chladničiek sa dnes väčšinou stretávame s označením energetickej triedy “A”, teda vysoko úspornou. Táto trieda sa ďalej dopĺňa symbolom “+” pričom počet týchto symbolov sa zvyšuje v priamej úmere s úsporou (+ / ++ / +++). Pozrime sa na ilustračný prehľad spotreby energie podľa energetických tried:

  • Chladničky triedy A +++ má ročnú spotrebu 160 kWh
  • Chladničky triedy A ++ majú spotrebu 219 kWh
  • Chladničky triedy A + majú spotrebu 274 kWh
  • Chladničky triedy A majú spotrebu okolo 305 kWh

Doplnkové funkcie

Ak ste už vybrali typ chladničky, jej veľkosť aj energetickú triedu, budú vás zaujímať rôzne špeciálne funkcie, ktoré spríjemnia ich užívania. Tieto sú využívané pri modeloch chladničiek Gorenje.

Technológia IonAir

Technológia IonAir vytvára v chladničke prírodné prostredie tým, že do priestoru chladničky neustále dodáva záporne nabité ióny. Tieto ióny sú prirodzenými čističmi vzduchu, odstraňujú zápachy a významne predlžujú čerstvosť a trvanlivosť potravín.nerezové lednice.jpg

MultiFlow 360 °

Ide o ventilačný systém, ktorý funguje vďaka štrnástich vstupom pre cirkuláciu vzduchu. Ventiláciou docielite stabilné a rovnomerné teploty v celom priestore vašej chladničky.

AdaptTech

Vždy, keď otvárate vašu chladničku, narušíte závanom teplého vzduchu vnútornú teplotu, čím sa urýchľuje proces kazenia uložených potravín. Táto technológia zabraňuje výkyvom teploty tým, že po dobu siedmich dní zaznamenáva časy otvárania dverí chladničky a koordinuje vnútornú teplotu s tým, kedy ju najčastejšie používate. Stabilizáciou teploty vo vnútri chladničky sa predlžuje trvanlivosť potravín a znižuje riziko šírenia baktérií.

CrispZone s HumidityControl

CrispZone je veľká zásuvka slúžiace pre uloženie ovocia a zeleniny. S pomocou systému HumidityControl môžete nastavovať vlhkosť vnútri tejto zásuvky tak, aby vaše ovocie a zelenina zostali čerstvé.

Funkcia SuperCool

Pokiaľ si domov nosíte veľké nákupy, túto funkciu určite oceníte. Veľké množstvo potravín s vyššou teplotou, ktoré uložíte do vašej chladničky naraz, významne naruší stabilnú teplotu v chladničke. Vďaka tejto funkcii môžete nárazovo znížiť teplotu na 3 ° C a udržiavať ju ďalších 6 hodín, kým sa potraviny nevychladia.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Technika