Strešné krytiny s 50 ročnou zárukou

Strešné krytiny určite predstavujú investične náročnú položku v budovaní novostavby či v rekonštrukcii rodinného domu alebo bytu, preto by sme ich teda mali vyberať premyslene a s rozvahou keďže sa nejedná o lacnú záležitosť. Strešné krytiny by sme tiež mali vyberať nie len podľa toho aká sa nám páči, ale aj podľa jej vlastností a aj napríklad jej dĺžky životnosti. Kvalitné strešné krytiny sa zväčša dedia z generácie na generáciu, čo dokáže ušetriť finančné prostriedky našim deťom či vnúčatám. Strešné krytiny od spoločnosti krytina.sk sú majú garantovanú až 50 ročnú záruku.

dubrovník

Zaujímavosti zo sveta strešných krytín

Strešné krytiny na Slovensku ponúka spoločnosť krytina.sk, ktorá sa vyznačuje dlhou tradíciou a vysokou kvalitou svojich výrobkov. Medzi zaujímavosti zo svojho portfólia patrí napríklad aj to, že za 9,58 sekúnd vyrobia približne 24 kusov škridiel (za takú istú t. j. 9,58 dobehol Usain Bolt 100 metrov), alebo že denná spotreba základných surovín sa približuje k 1000 tonám ( čo je váha približne 165 afrických slonov). Ďalšou zaujímavosťou je, že na vývoz strešných krytín sa použilo až 11 000 kamiónov. Ako som spomínala vyššie, tak spoločnosť krytina.sk poskytuje 50 ročnú záruku na svoje strešné krytiny, čo znamená, že strešná krytina môže poslúžiť na pohodlné bývanie viacerým generáciám. Ak použijete kvalitnú strešnú krytinu, tak Vaše deti či vnúčatá sa Vám poďakujú. Keďže strešné krytiny nepatria medzi lacné záležitosti a ich investovať do nich sa oplatí raz za život.

střechy

Strešné krytiny podľa použitého materiálu

Strešné krytiny sa v súčasnosti vyrábajú vo viacerých prevedeniach. Na trhu nájdeme pálenú krytinu, betónovú krytinu, vláknocementovú krytinu, plechovú krytinu alebo asfaltové šindle. Na Slovensku asi najčastejšie nájdeme pálenú strešnú krytinu a betónovú strešnú krytinu. Avšak každá zo spomenutých strešných krytín má svoje výhody aj nevýhody. Pálená škridla dobre dýcha, prepúšťa vodnú paru, zabezpečuje ochranu a ďalšou jej vlastnosťou je, že je nepresiakavá. Betónová strešná krytina sa vyznačuje dlhodobou životnosťou, ukladanie škridiel je rýchle a jednoduché, avšak betónové škridle sú o trochu ťažšie, čiže sa k nim musí prispôsobiť aj nosnosť krovu. Výhodou vláknocementovej strešnej krytiny je jej nízka hmotnosť (čiže netreba mať masívny krov), rýchle ukladanie škridiel a možnosť použitia aj na šikmých strechách. Plechové a asfaltové šindle sú zas vhodné na šikmé strechy. Záleží už len na Vás aký typ nehnuteľnosti idete zastrešiť a od Vašich ďalších preferencií. Strešné krytiny od slovenskej firmy krytina.sk však vyhovejú požiadavkám aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky