Správne zasielanie správ je dôležité pre autonómne vozidlá

Nový výskum ukazuje, že silné mediálne pokrytie ovplyvňuje to, ako verejnosť vníma vozidlá, ktoré môžu mať trvalý vplyv na vznikajúce technológie a spoločnosť.
 
V štúdii o propagačných správach a označovaní autonómnych vozidiel vedci z Donald P. Bellisario College of Communications zistili, že emocionálne reakcie na správy o autonómnych vozidlách majú významný vplyv na názory ľudí. Ľudia, ktorí boli zvedaví na autonómne vozidlá, s väčšou pravdepodobnosťou podporovali prísnejšie nariadenia, zatiaľ čo tí, ktorí boli nadšení z tejto technológie, mali silnejšie úmysly skočiť a vyskúšať si to.

silnice
 
"Nemôžeš sa dočkať, až budú vozidlá na ceste, aby sa zrazu rozhodli, akým spôsobom by si vysvetlil, že technológia nie je najlepší spôsob," povedala Jessica Myricková, docentka mediálnych štúdií. „Naším cieľom je pochopiť, ako verejnosť bude chápať tieto technológie vo svetle rôznych typov médií a vystavenia správ.“
 
Pre autonómne vozidlá je to dôležitý čas. Ako sa technológie objavujú, ľudia začínajú formovať svoje názory. Myrick, vedúci autor štúdie, hovorí, že keď ľudia začnú tvoriť tieto názory, je oveľa ťažšie zmeniť ich názor neskôr.
 
"Je dôležité pochopiť rôzne propagačné taktiky, ktoré používajú moje spoločnosti a ako by mohli ovplyvniť spotrebiteľský sentiment, popri spravodajstve," povedal Myrick. "Je to vtedy, keď sa formujú postoje ľudí."
 
Výskumní pracovníci, ktorých zistenia sa objavujú v časopise Science Communication , ukázali viac ako 700 Američanom skutočné marketingové a propagačné materiály spojené s autonómnymi vozidlami od spoločností ako Toyota, Intel a Uber, okrem iného.

zadní světla
 
Počas predbežného výskumu výskumníci zistili, že spoločnosti a médiá používajú pre túto novo vznikajúcu technológiu rôzne názvy: autonómne vozidlá, vozidlá bez vodiča, inteligentná doprava, autá s vlastným riadením, automobily s robotmi, vozidlá bez posádky, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Dokonca aj Kongres použil pre technológiu dva rôzne názvy.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Auto moto