Pozorovanie dronov narušuje hlavné americké letisko

Ležal na letisku Teterboro, neďalekom súkromnom zariadení, ale úradníci uzavreli Newark International ako preventívne opatrenie. Letisko je 11. najrušnejším v USA, každý rok sa tam nachádza 20 m.
Incident po veľkom prerušení vianočného obdobia na londýnskom letisku v Gatwicku, kde sa zjavné drony pozorovania v priebehu troch dní odrazili stovky letov.

dron

"Na iných letiskách, ktoré odchádzajú do Newarku, však stále existuje pozemná zastávka, kým sa nedá vyriešiť počet nevybavených príletov. Očakávame, že to bude čoskoro zrušené. "
Združené letecké spoločnosti. ktorý používa Newark ako stredisko, povedal: "Dopad na naše operácie bol doteraz minimálny. Úzko spolupracujeme s letiskom a FAA, aby sme čo najrýchlejšie vrátili naše operácie do normálu."
Drony sa stali značnou hrozbou pre letecký priemysel. Začiatkom tohto mesiaca letiska Heathrow v Londýne, ktoré je najrušnejším letoviskom v krajine, viedlo približne jednu hodinu po pozorovaní – ale čoskoro fungovalo ako normálne.
Gatwick však bol ďaleko horší. Odôvodnil lety medzi 19. a 21. decembrom, čo ovplyvnilo cestovanie približne 140 000 ľudí. Dvaja ľudia boli zatknutí za útok, ale prepustení bez poplatku. Neboli vykonané žiadne ďalšie zatýkania.

noční let

Diskusia o predchádzaní
Generálny riaditeľ spoločnosti easyJet Johan Lundgren uviedol, že nedávne udalosti boli "prebudením".
Minulý týždeň britská vláda oznámila opatrenia na poskytnutie policajných právomocí na boj proti lietadlám vrátane rozšírenia vylúčenej zóny okolo letísk na okruh 3 km. Ministri tiež oznámili, že od 30. novembra budú prevádzkovatelia skúšobných vozidiel s hmotnosťou medzi 250 g a 20 kg povinní zaregistrovať sa a vykonať skúšku kompetenčného testu na skúšobnej dráhe online.
V Spojených štátoch už existuje registrácia drôtov, pričom viac ako 1,3 milióna remesiel zaregistrovalo približne 116 000 licencovaných operátorov.
Úradníci však uviedli, že majú podozrenie, že ich vlastníci môžu zaregistrovať stovky tisíc drôtov.

Publikován

Author

Kategorie

Technika