Dvere s ochranou proti požiaru sú súčasťou každej stavby

Novostavby sú skolaudované len v prípade, že spĺňajú všetky požiadavky protipožiarnej bezpečnosti celej stavby, ktoré zahŕňajú aj použité materiály s potrebnou protipožiarnou odolnosťou. Dôležitou súčasťou sú aj požiarne uzávery, teda okná a dvere. Systémy na zabezpečenie protipožiarnej odolnosti stavieb ponúkajú viaceré spoločnosti, ktoré sú na trhu už nejaký ten rok a majú za sebou množstvo realizácií. ALUPROF je spoločnosť, ktorá dodáva na stavby protipožiarne systémy ako riešenie bezpečných požiarnych uzáverov, kam zaraďujeme dvere a okná. Všetky tieto systémy majú certifikáty od renomovaných inštitúcií v Nemecku, Poľsku alebo na Slovensku.

otvaracie-dvere-sklenene-str.19-310x310

Základnou úlohou protipožiarnych uzáverov je zabrániť šíreniu vzniknutého požiaru z ohniska do ostatných častí budovy, a to čo najdlhší možný čas. Systémy ALUPROF ponúkajú spoľahlivé riešenia hliníkových protipožiarnych dverí, okien, stien a fasád, ktoré unesú aj ťažké izolačné trojsklá rovnako ako jednoduché zasklenie. Okrem základnej konštrukcie tohto systému všetky výrobky obsahujú protipožiarne dvere aj iné dôležité prvky, napríklad ohňovzdorné vložky. Sklo, ktoré sa používa ako výplň protipožiarnych dverí, je bezpečnostné a takisto prešlo skúškami v renomovaných inštitúciách, takže spĺňa všetky kritériá odolnosti a ochrany.

Fire

Spoločnosť LM – MONT je jedným z výrobcov a dodávateľov sklenených a hliníkových konštrukcií na rozličné stavby, majú za sebou už dlhoročnú tradíciu a skúsenosti, vďaka ktorým sú ich realizácie kvalitné, spájajú inovácie v riešeniach s najmodernejšími materiálmi a technológiami, a tak sú pre projektantov a architektov zárukou vysokej kvalitatívnej úrovne. Okrem realizácií stavieb firma poskytuje aj poradenstvo a vypracovanie projektovej dokumentácie.

Ceny hliníkových protipožiarnych dverí sa vypočítavajú na každú stavbu jednotlivo, pretože ich výška závisí od mnohých faktorov, napríklad typu a zložitosti konštrukcie, druhu materiálu či nutnosti výroby špecifických a atypických prvkov a podobne.

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Nezařazené