Bezpečnosť na prvom mieste vďaka reflexným bundám

Bezpečnosť pri práci je dôležitým prvkom pre každého zamestnávateľa a je dôležité ju dodržiavať. Ochranu zamestnancov upravujú rôzne normy a nariadenia, avšak zvýšiť ich bezpečnosť dokáže zamestnávateľ aj sám. Obzvlášť pri tých povolaniach, pri ktorých je potrebné, aby bol zamestnanec neustále viditeľný okoliu, sú nevyhnutným prvkom reflexné bundy, ktoré na zamestnanca ihneď upozornia. Jedná sa o prácu, ktorá sa vykonáva na nebezpečných miestach a prevažne v tme. Reflexné bundy však nemusia byť určené výhradne len pre pracovníkov, ale aj pre bežných ľudí, ktorí chcú byť viditeľní.

reflexní bunda
 

Reflexné bundy, vďaka ktorým budete neustále na očiach

 
Mať reflexné prvky na sebe je dôležité hlavne v miestach, kde je slabá viditeľnosť. Práve to, či vás vodič prichádzajúceho automobilu zbadá včas vám dokáže v mnohých prípadoch zachrániť život. Reflexné prvky sú nevyhnutné aj v prípade malých detí. Reflexné bundy sú tiež dôležité aj pre tých, ktorí vykonávajú nebezpečnú prácu, pri ktorej potrebujú byť po celý čas chránení. Mnoho ľudí si myslí, že pokiaľ budú mať na sebe biele oblečenie, nepotrebujú mať reflexné prvky a budú dostatočne viditeľní. Nie je to však tak a mať na sebe niečo, čo na vás okamžite upozorní je z hľadiska vašej bezpečnosti naozaj nevyhnutné. Chodca v bielom oblečení je možné spozorovať pri vzdialenosti 55 metrov, avšak chodcov, ktorí majú reflexné oblečenie zbadá vodič prichádzajúceho automobilu až do vzdialenosti 200-300 metrov. Aj keď biela farba ešte stále patrí medzi farby, spomedzi ktorých vás vodiči rozoznajú čo najskôr, pre svoju maximálnu bezpečnosť noste vždy aj reflexné prvky. Ak máte žlté oblečenie, budete pre vodičov viditeľní len do vzdialenosti 40 metrov. Najhoršie je oblečenie tmavé, ktoré je takmer neviditeľné. Vodiči vás zbadajú len na vzdialenosť 20 metrov, čo je skutočne málo a len máloktorý vodič dokáže prispôsobiť jazdu vozidla situácií, keď chodca zbadá. Ešte stále si myslíte, že na farbe nezáleží a ste dostatočne viditeľne označený?
 
pracovní oděv

Kvalitné reflexné bundy, ktoré na vás hneď upozornia

 
Myslite na svoju bezpečnosť a takisto aj na bezpečnosť vašich blízkych alebo zamestnancov. Aj vďaka prvkom, vďaka ktorým vás prichádzajúce automobily rozpoznajú včas dokážete zabrániť nepríjemnostiam. Najlepším prostriedkom, ako na seba upozorniť, je nosiť reflexné bundy. Ak aj vy chcete pre svojich blízkych či pre seba len to najlepšie, navštívte stránku https://www.dualbp.eu/, kde nájdete širokú ponuku reflexných odevov pre zamestnancov či na bežné nosenie pre deti a dospelých za priateľské ceny. Dávajte na seba pozor v každej situácii!

Publikován

Aktualizován

Author

Kategorie

Výrobky